Relaxační masáž

Jak již jejich název sám napovídá, je určena k relaxaci, odpočinku, rychlému nabrání nových sil a celkové harmonizaci těla a ducha. Pokud bojujete s každodenním stresem, jste pod neustálým tlakem v práci i doma a potřebujete se uvolnit, není nic jednoduššího, než si dopřát relaxační masáž. Najdete znovu vnitřní klid a Vaše tělo dostane dávku tolik potřebné energie. Pomůže Vám i při problémech se spánkem a navodí celkový pocit uvolnění a pohody.

Rekondiční a regenerační masáž

Jedná se o masáž, která je vhodná zejména pro uvolnění svalů a kloubů celého těla, jejich rehabilitaci a lepší regeneraci. Dále je určena k relaxaci, odpočinku, rychlému nabrání nových sil a celkové harmonizaci těla a ducha. Každá masáž se přizpůsobuje potřebám klienta. Po dohodě s klientem se vyberou části těla, které se budou masírovat. Jejich počet závisí na délce masáže.

Havajská masáž LOMI LOMI („milující ruce“ přenesený překlad, většinou nelze jednoduše přeložit)

Havajská masáž LOMI LOMI („milující ruce“ přenesený překlad, většinou nelze jednoduše přeložit). Uvolňuje, očišťuje, rozpouští blokády. Povznáší tělo i ducha. Dlouhé, rytmické tahy předloktím jsou střídavě doplněny prací dlaní a prstů. Jednotlivé odloučené oblasti těla se tak opět propojují v jeden celek. Masírují se záda, hýždě, dolní i horní končetiny, ramena, dekolt a šíje. Tato masáž je označována za perlu mezi ostatními masážemi. Havajská masáž má pomoci nejen klientovi, ale i masérovi samotnému. Šetřit jeho sílu a energii. Masáž je prováděná hlavně předloktím s využitím váhy a těžiště těla. Je zde velice důležitý pohyb nohou. Původně havajská masáž vznikla z havajského tance HULA (posvátný tanec)„Lomi lomi“ pomáhá uvolnit energetické bloky stejně tak dobře jako zatuhlé svaly.

Reflexologie nohy

Ač se to nezdá, nohy jsou jednou z nejcitlivějších oblastí lidského těla. Použití několika tisíc let starých poznatků reflexologie o propojení specifických zón a tlakových bodů s určitým vnitřním orgánem či částí těla je tedy právě na nohou nejvhodnější. Na chodidlech a nohou se nadto promítá v takovýchto bodech celé naše tělo podle osové souměrnosti. V praxi to znamená, že reflexní bod odpovídající orgánu, který se nachází na pravé straně, najdeme na pravé noze a naopak.
Reflexní masáže nohou jsou léčebnou metodou, jejíž pomocí lze významně ovlivňovat činnost a hlavně správnou funkci vnitřních orgánů a ostatních částí těla bez použití farmaceutických léčiv. Podněcují tělo k tomu, aby se regenerovalo samo zevnitř. Reflexologie je totiž postavena na skutečnosti, že tělem proudí energie po drahách, tzv. meridiánech, které se však mohou vlivem špatných podmínek zablokovat, což má za následek nemoc nebo zdravotní potíž. Reflexní masáže nohou dovedou tuto energii zase uvolnit a navodit tělu ztracenou rovnováhu.
Podstatným účinkem masáží je prokrvení a urychlení regenerace a procesu léčení poškozeného orgánu. Plošky a body se mačkají palcem kolmo různě silným tlakem. Podle míry bolestivosti těchto míst se pozná, který orgán správně nefunguje, a tak jej můžeme cíleně ovlivňovat. Intenzívními pravidelnými terapiemi dosáhneme odeznění bolestí a podpoření toku energie v organismu, čímž mu velmi prospějeme. Příjemný pocit a celková úleva po masáži jsou dostatečnou odměnou za možnou bolest. Nezanedbatelné pozitivum masáží je ovšem také jejich preventivní působení.
Reflexní masáže jsou jedinečné mimo jiné i tím, že se hodí pro všechny věkové kategorie. Vhodné jsou k léčení chronických onemocnění.
Reflexní masáž je hojně využívána nejen jako relaxační a masážní technika, ale také jako preventivní metoda. Touto metodou lze uvolnit svalstvo, harmonizovat organismus a zklidnit jej, tišit bolest a předejít akutním projevům nemocí.

Kontraindikace reflexní masáže:

  • akutní zánět žil a lymfatických uzlin
  • vysoké horečky
  • infekční stavy
  • trombózy

Medová masáž

Detoxikační masáž medem velmi účinně působí proti rozvinutým nemocem, lze ji však aplikovat i při zvládnutí stresu, chronických chorob, opotřebování věkem, při jarních očistných kůrách.
Při masáži medem dochází k odstraňování toxinů až z hloubi těla a ty potom „vyplavou” na povrch kůže a jsou zcela zřetelně rozpoznatelné od medu. Odstraňuje usazeniny, všechny jedy z životního prostředí, potravin a léků, které si tělo nahromadilo ve svých tkáních v průběhu života. Jsou z těla pohybem ruky doslova vysávány.
Při medové masáži působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus. Přes reflexní zóny zad stimuluje medová masáž činnost orgánů těla a může se podílet i na jejich vyléčení, silně oživuje celý organismus. Je vhodná při velkém počtu civilizačních chorob. Obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu.

Indikace medové masáže (doporučuje se):

  • revmatická onemocnění svalů a kloubů
  • artróza
  • zklidňuje deprese
  • zvyšuje vitalitu
  • při zpomaleném zotavování v návaznosti na těžké choroby
  • slabosti ledvin
  • po operacích a další…

Kontraindikace medové masáže (neprovádí se):

  • léky na ředění krve
  • vysoký nitrooční tlak
  • zelený zákal
  • onkologická onemocnění
  • infekce
  • selhávání ledvin
  • menstruace
  • těhotenství
  • hyperhydróza (nadměrná potivost)
  • infekce
  • půl roku po mrtvici (potom na doporučení lékaře)

Medovou masáž lze provádět na zádech a kloubech. Jako u ostatních přírodních léčení může nejprve dojít ke zhoršení stavu, které je třeba hodnotit jako příznivé znamení, že tělo začíná vylučovat staré jedy a nečistoty. Med obsahuje důležité minerály a stopové prvky a jako celek působí víc než součet jeho jednotlivých součástí. Přes kůži tyto látky tělo absorbuje. Jemné dotýkání při masáži je komunikací. Dotyk aktivuje vegetativní nervový systém a krevní oběh. Při medové masáži je možné uvolnit duševní napětí.

Breussova masáž

Breussova masáž páteře. Je to velmi uvolňující a příjemná masáž. Na rozdíl od ostatních masáží se při ní masíruje přímo páteř, její vzpřimovače a povrchové svaly. Při masáži se používá třezalkový olej, který zvyšuje hluboké uvolnění svalů a přispívá k regeneraci meziobratlových plotének. Masáž je prováděna velmi pomalými a jemnými hmaty.

Kineziotaping

Kineziotaping (kineziologické tejpování) je velmi vyhledávaná technika v regeneraci i rehabilitaci. Jemným a šetrným způsobem zvyšuje léčebné a ozdravné procesy a prodlužuje uvolňující účinek masáží cíleným zaměřením na problematické partie jak svalového, tak kosterního systému.

V současné době se používá několik druhů kineziotapingu.

  1. Svalové tejpy. Pružná tejpovací páska zvlní pokožku a tím umožní zvýšený trvalý průtok krve i lymfy. Prodlužuje se tak uvolnění svalů, účinek masáží a aktivují se ozdravné procesy.
  2. Ligamentózní tejpy. Používají se na stabilizaci jednotlivých vazů, přechodových částí páteře, akupunkturních bodů a trigerpointů.
  3. Lymfatické tejpy. Zamezují opakované tvorbě lymfedémů. Zvýšením průtoku lymfy odvádí toxiny z povrchových tkání.
  4. Korekce jizev. Strečováním okrajů nebo místa, jizvy uvolňujeme a odstraňujeme tím jak jizvy přirostlé k podkoží, tak jizvy keloidní.
  5. Mechanické korekce. Odlehčením zlepšujeme postavení svalů, kloubů a kostí po úraze nebo při sportovním výkonu

Flossing


Co je to flossing:

Principem flossingu je, že Flossband ( pružná páska ze 100% latexu) stlačí svaly v místě aplikace. Tento tlak potlačí funkci receptorů bolesti a stimuluje fascie umístěné hluboko pod pokožkou. V kombinaci s aktivním a pasivním pohybem končetiny dojde k uvolnění srůstů, oddělení a „promazání“ jednotlivých fascií. Po sejmutí Flossbandu dojde k uvolnění tkáně, která jako houba nasaje krev a tělní tekutiny. Dochází tak k blahodárné hydrataci a nastartování regeneračních procesů.
Působí téměř okamžitě
Účinky Flossbandu pocítíte již při první aplikaci. U většiny klientů dojde k okamžitému potlačení bolesti a zvětšení rozsahu pohybů oproti původnímu stavu. 
Kompresní guma Flossband pomáhá jak vrcholovým sportovcům, tak seniorům. Záleží jen na volbě správného odporu.
Aplikaci Flossbandu provádíme v rámci 30 nebo 60 minutové klasické masáže.

Masáž lávovými kameny


Při této masáži se používají speciální vyhlazené lávové kameny ohřáté na terapeutickou teplotu kolem 55° C. Teplem a mimořádnou energetickou vibrací lávové kameny výrazně ovlivňují svalovou tkáň, působí do hloubky, čímž zasahují jednotlivé bolestivé a spoušťové body, svalová ztuhnutí a spasmy.